Wyścigi dronów – co to jest?

Tutaj wyczytasz definicję drona z wikipedia: Bezzałogowy statek powietrzny

Rywalizacja jest od najdawniejszych czasów domeną każdego człowieka. Już w czasach antycznych wyścigi rydwanów stanowiły rozrywkę dla mas, dzięki czemu można zauważyć, jak ważne dla człowieka są wyścigi. Obecnie organizowane są wyścigi samochodowe, kajakarskie, motorowe i wiele innych. Powodem takiego umiłowana wyścigów, jest chęć zwyciężana, ale także potrzeba odczuwania szybkości, która wiąże się ze wzrostem adrenaliny w organizmie. Tak więc wyścigi zawsze będą obecne w naszym życiu.

Drony a wyścigi…

Obecnie coraz większą wagę przykłada się do wyścigów dronów. Drony a dokładniej quadrocoptery to nic innego jak model latający, który posiada cztery śmigła na każdym ramieniu. Ramiona układają się w znak x lub +, co daje tym obiektom charakterystyczny wygląd. Dzieki tej specyficznej budowie lot dronów jest stabilny i szybki. Dodatkowo quadrocoptery są odporne i wytrzymałe. Każdy z nich posiada zdalne sterowanie, które jest naprawdę proste w obsłudze i pozwala wykonywać w powietrzu najróżniejsze manewry.

Od jakiegoś czasu wielbiciele dronów zaczęli korzystać z systemu FPV, czyli First Personal View. Właściciel drona montuje kamerkę na powierzchni modelu, dzięki czemu może nagrywać widoki z „lotu ptaka”. Dzięki specjalnym goglom człowiek może się poczuć niczym pilot samolotu. FPV pozwala wczuć się w lot maszyny, co dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Gdzie po ścigać się dronem?

Wyścigi dronów to wspaniała rozrywka z dużą dozą rywalizacji. Modele potrafią osiągać duże prędkości i wykonywać powietrzne ewolucje. Nic więc dziwnego, że coraz częściej organizowane są pokazy dronów i ich wyścigi. Początkowo odbywały się one jedynie w formie nielegalnych zlotów. Obecnie wyścigi przyciągają coraz większe tłumy uczestników oraz widzów. Kto wie, co będzie za kilka lat?

W Polsce do znanych wyścigów można zaliczyć Wyścig dronów w Bilesko- Białej czy też Dron festiwal odbywający się w Gdyni. Ten pierwszy należy do pierwszych oficjalnych wyścigów dronów zorganizowanych w Polsce. Brać udział w nim może każdy pilot drona, Impreza odbywa się na kampusie Akademii Techniczno-Humanistycznej, gdzie uczestnicy mogą zapoznać się z trasą wyścigu oraz poćwiczyć loty na symulatorze.

Druga oficjalna imprezą, której towarzyszą wyścigi dronów jest „Dron festiwal”. Podczas tej imprezy odbywa się pokaz filmów amatorskich i profesjonalnych nakręconych przy użyciu systemu FPV. Drugi etap imprezy to wyścigi dronów, które najczęściej odbywają się na podziemnym parkingu. Konkurencja polega na przeleceniu dronem wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie. Na Dron festiwal organizowane są także wystawy, prezentacje oraz warsztaty dotyczące quadrocopterów.

Jeśli lubisz prędkość a przy tym interesujesz się dronami to warto wybrać się na wyścigi dronów. Jest to niezapomniane przeżycie, które obfituje w rywalizację, zapierające dech w piersi widoki, szybkość i adrenalinę. Dodatkowo na tego typu imprezach można poznać innych miłośników dronów, sprawdzić swoje umiejętność, a nawet zarobić trochę pieniędzy. Oczywiście, jeśli wygrasz wyścig!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *