Poradnik modelarza: Jak malować farbami modelarskimi

Poradnik modelarza: Weathering

Odpryski, zadrapania, błoto, kurz czy też  rdza i zacieki – aby Twój model wyglądał naprawdę efektywnie, ale co istotne – realistycznie, powinien posiadać wszystkie te „niedoskonałości”. To one tak naprawdę dodają modelowi odpowiedniego charakteru. Oczywiście nie jest to łatwe i tu z pomocą przychodzi Weathering, a więc nadawanie efektów.

 

Nadawanie efektów, aby wyglądały dobrze i nie były przesadzone, to trudne zadanie. Warto się wiec inspirować i oglądać rzeczywiste samochody, np. po wyścigach terenowych, koparki w czasie pracy. To wszystko pomoże Ci zbudować najwłaściwszy i najbardziej rzeczywisty obraz w głowie. Nadawanie efektów modelowi zaczynamy blachy – nadajemy im odpowiedniego charakteru poprzez zadrapania. Następnie zajmujemy się efektem rdzy, a na sam koniec – błoto oraz kurz. Jeżeli przesadzimy z jakimś efektem, warto  użyć dedykowanego rozpuszczalnika. Do Weatheringu używamy takich produktów jak farby olejne, pigmenty, lakiery do włosów czy też zacieki. Wszystkie dostępne w dobrych sklepach modelarskich.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Unknown: failed to open stream: No such file or directory in Unknown on line 0

Warning: Unknown: failed to open stream: No such file or directory in Unknown on line 0

Fatal error: Unknown: Failed opening required '/home/php55.php' (include_path='.:/usr/local/php-55/lib/php') in Unknown on line 0